25. februar 2026 | Elsebeth Borch

Mandag den 16. marts 2026 – Orienteringsmøde.

Socialaften kl. 17.00, hvor vi starter med fælles spisning, efterfulgt af indlæg om hele 2026 sæsonen.

Bestyrelsen ser frem til en hyggelig aften og opfordrer til at så mange som muligt deltager.

Tilmelding under “Arrangementer/Events”.

Bestyrelsen vil gennemgå seniorklubbens spilleplan for 2026 og herunder orientere om de spændende matcher og ture. Bl.a. 3-5 dages tur til Bornholm, 2 dages efterårsturen til Odsherred Golfklub samt vores 4 dages sommertur til Araslöv i Sverige.

Regler: Ole Dybdal Nielsen har indvilget i at svar på regel spørgsmål der i forvejen er sendt til denne mail adresse: elskebet49@gmail.com.

Derudover vil der blive orienteret om årsturneringen.

Der er arrangeret fælles spisning kl. 17.00 i Lakeside.

Menu: Gryderet med kartoffelmos.

Pris:  135,- kr

Medlemmer betaler selv drikkevarer. 

Af hensyn til bestilling af mad, er sidste tilmeldingsfrist Fredag den 13. marts 2026.

Bemærk:  Ønsker du kun at deltage i efterfølgende orienterings møde, SKAL spisning meldes fra ved tilmeldingen på hjemmesiden i bemærknings feltet. Husk at skrive bemærkning inden du trykker tilmeld.

Hvis spisning ikke er afmeldt, betragtes tilmelding til arrangementet også som en bindende tilmelding til spisning.

Det er på denne tid af året, hvor vi skal indbetale kontingent til klubbens konto. Det er i år 400,- kr som indbetales til Reg.: 3183  konto: 3172073999

Vel møde på bestyrelsens vegne.

Elsebeth Borch

Flere nyhedsbreve
Stars

Bliv medlem

Vi tager i glæde imod flere medlemmer, og ønsker du at blive medlem af Seniorklubben, så klik på knappen herunder.

Ansøg nu